Bielizna termoaktywna w góry, do biegania – jaka? jak wybrać najlepszą?

Bielizna termoaktywna to pierwsza warstwa odzieży, jaką powinniśmy zakładać przy uprawianiu sportów na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się właśnie w górach, niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności preferujemy – wspinaczkę, kolarstwo górskie czy zwykłe piesze wędrówki. Bielizna termoaktywna jednocześnie odprowadza wilgoć, czyli powstający podczas wysiłku pot, jak i nie doprowadza do wychłodzenia organizmu. Zwykle jest bardziej rozbudowana niż zwykła bielizna – w zasadzie jest to normalna koszulka lub T-shirt, który mocno przylega do ciała. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie kroju.

Bielizna termoaktywna w góry – z jakiego materiału?

Bielizna termoaktywna powinna składać się w największej mierze z materiałów sztucznych, takich jak poliester czy elastan. Bawełna może stanowić niewielki procent składowy, głównie po to by chłonąć wilgoć. Osoby preferujące raczej naturalne tworzywa powinny zainteresować się bielizną z wełny merino. Jest to wyjątkowy rodzaj wełny, która dzięki swej gładkiej strukturze dobrze chłonie wilgoć i jednocześnie wypycha ją na zewnątrz. Bielizna termoaktywna z wełny merino sprawdzi się szczególnie dobrze podczas wycieczek zimą, gdy zależy nam na zachowaniu ciepła.

Jaki krój bielizny termoaktywnej?

Bielizna termoaktywna nie powinna być zbyt luźna. Musi przylegać do ciała, by po pierwsze dobrze odprowadzać wilgoć, a po drugie zapewnić nam ochronę przed wiatrem. Zwróćmy uwagę na to, czy rękawy za bardzo się nie opinają, gdyż może to utrudniać przepływ krwi. Tylna część bielizny powinna być lekko wydłużona, tak aby porywy wiatru nie sprawiły, że poczujemy nieprzyjemne dreszcze na plecach. Do tego istotne są szwy – bieliznę zakłada się na gołą skórę, dlatego szwy nie powinny wystawać, za to muszą być płaskie i nie przeszkadzać nam w wykonywaniu ruchów. Przymierzając bieliznę termoaktywną trochę się w niej poruszajmy, tak by wykryć ewentualne niedoskonałości. Odpowiednie dbanie o bieliznę tego typu to stosowanie się do zaleceń producenta, na przykład w kwestii temperatury prania.

Sprawdź cenę!
Sprawdź!
Sprawdź!
Bielizna termoaktywna w góry, do biegania – jaka? jak wybrać najlepszą?
5 (100%) 2 vote[s]