Co zabrać na wakacje nad morzem?

Wakacje nad morzem to zazwyczaj recepta na udany urlop, który jednak wymaga odpowiednich przygotowań. Dlatego już na kilka tygodni przed wyjazdem warto zacząć tworzyć listę rzeczy, jakie będą nam potrzebne na plaży. Taki zapas czasu pozwoli nam odpowiednio wcześnie przeprowadzić zakupy. Będziemy mieć więcej czasu na wybór rzeczy, które są niezbędne dla każdego wczasowicza.

Jakie wziąć ubrania?

Wybierając się nad morze liczymy na dobrą, słoneczną pogodę. To właśnie pod kątem tego czynnika powinniśmy stworzyć listę rzeczy do spakowania. Potrzebne nam będą plażowe ubrania, w tym strój kąpielowy, szorty, bluzki na krótki rękaw i klapki. Do tego obowiązkowo ręcznik lub koc piknikowy, na którym będziemy łapać promienie słońca. Warto wziąć również parawan, by chronić się przed wiatrem na wybrzeżu. Pogoda nad morzem może być różna, zwłaszcza jeśli wybieramy się nad Bałtyk. Na wypadek tego warto wziąć ze sobą również ciepłe rzeczy.

Jak wybrać strój kąpielowy?

Nie należy kupować stroju kąpielowego tylko na plażę. Dobrze, aby sprawdził się on również na basenie czy nad jeziorem. Powinniśmy wybrać kostium wygodny, który nie ogranicza naszych ruchów, tak by można było w nim spacerować, pływać czy grać w piłkę. Do wyboru są cztery podstawowe modele:

  • strój jednoczęściowy,

  • bikini,

  • dwuczęściowy z usztywnieniami,

  • dwuczęściowy ze spodenkami bądź chustą.

Powyższe stroje różnią się stopniem zakrycia skóry, a także tym, jak pewnie trzymają się na ciele. Jeśli chodzi o materiał na strój kąpielowy to najlepiej sprawdzą się materiały sztuczne o wysokim stopniu elastyczności, na przykład poliamid i elastan. Niektórzy producenci obiecują również, że ich strój kąpielowy chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Jaki ręcznik/koc piknikowy na plażę?

Ręcznik polecamy na plaże piaszczyste, z kolei koc piknikowy z odpowiednią matą świetnie sprawdzi się w bardziej „skalistych” warunkach. Wybierając ręcznik nie należy szukać modelu frotte, ponieważ trudno jest wytrzepać go z piasku. Najlepsze rozwiązanie? Ręcznik nieco grubszy od zwykłego kąpielowego, najlepiej by był to model szybkoschnący. Taki rodzaj ręczników jest dostępny przede wszystkim w sklepach sportowych. Wymiary plażowego ręcznika powinny wynosić przynajmniej 135×200 cm. Ręcznik na plażę nie może być niskiej jakości, gdyż szybko się zniszczy. Warto dopłacić nieco więcej, ale potraktować ten zakup jako inwestycję w wyposażenie na kilka letnich sezonów. Z kolei w strukturze koca piknikowego nie zbiera się tak wiele piasku, lecz na pewno się nim nie wytrzemy. Koc będzie również idealny do innych podłoży – jak sama nazwa wskazuje, można go wykorzystać podczas pikników w parku, lesie czy na łące.

Jak wybrać parawan plażowy?

Parawan plażowy wybieramy w zależności od tego, jak dużej prywatności na plaży oczekujemy. Kilkumetrowy model spokojnie starczy, by ochronić się przed wiatrem i sypiącym piaskiem. Kilkanaście metrów pozwoli nam stworzyć już dość obszerną prywatną przestrzeń. Zwróćmy uwagę również na materiał – wysokiej jakości gruba bawełna będzie chroniła nas przez przynajmniej kilka sezonów.

Co zabrać na wakacje nad morzem?
Rate this post