Dieta z dostawą do domu. Jak wybrać catering dietetyczny?

Dieta, w której ktoś dostarcza nam jedzenie pod drzwi naszego domu, wydaje się być bardzo kuszącym rozwiązaniem. Nie musimy martwić się o odpowiednie zbilansowanie posiłków, które w dodatku są smaczne, zróżnicowane oraz świeżo przygotowywane. Jeżeli na dodatek nie lubimy lub nie potrafimy gotować – catering dietetyczny jest dla nas świetnym wyborem! Niestety, za taką słodką przyjemność trzeba czasami słono zapłacić – podstawowe wersje takiego cateringu potrafią kosztować od 1200 złotych miesięcznie w górę. Czy warto wypróbować dietę z dostawą do domu?

Jak wygląda catering dietetyczny?

Inaczej catering pudełkowy, gdyż wszystkie posiłki są nam dostarczane właśnie w pudełkach. Takie odżywianie można skonsultować z dietetykiem, który wskaże nam odpowiedni dla nas program lub pokusić się o poszukanie informacji na własną rękę. Pomagają w tym specjalne aplikacje, które krok po kroku prowadzą nas do pokazania, który program będzie dla nas najlepszy. Przed zdecydowaniem się na jeden z nich, musimy wprowadzić na stronie informacje na temat tego, jaki efekt chcemy uzyskać, jaka jest nasza masa ciała, wiek oraz wzrost. Określamy także, czy chcemy aby posiłki zawierały takie elementy jak mięso, laktoza czy gluten.

W ostatnim etapie aplikacja wybiera program odpowiedni dla nas najbardziej. Podana jest jego kaloryczność i czas, w jakim osiągniemy zamierzone efekty. Do wyboru mamy takie programy żywieniowe jak redukcja, zachowanie równowagi oraz sport. Ten pierwszy profil jest polecany osobom, których głównym celem jest zrzucenie wagi. Drugi program jest dla, tych którzy chcą korzystać z diety zbilansowanej i zróżnicowanej, która pomoże im utrzymać dotychczasową sylwetkę. Program sport to rozwiązanie dla osób bardzo aktywnych – tutaj dzienna wartość kaloryczna wszystkich posiłków może wynosić ponad 3000 kalorii. Najbardziej profesjonalne firmy, których oferta jest dostosowywana praktycznie do każdego, posiadają programy w wersji dla wegetarian oraz wegan.

Zalety cateringu dietetycznego

catering dietetyczny

Największa zaletą jest oczywiście wygoda oraz oszczędność czasu. Nie chodzi tutaj jedynie o przygotowywanie posiłków – wiele osób po prostu nie wie jak gotować w sposób smaczny i zdrowy. Korzystanie z cateringu dietetycznego oznacza jedzenie posiłków, które zostały przygotowane przez osobę posiadającą odpowiednią wiedzę w kwestii ich bilansowania. Osoby zapracowane, które nie mogą pozwolić sobie na spędzanie dużej ilości czasu w kuchni, najchętniej decydują się na tego typu rozwiązanie. Dieta pudełkowa utrwala w nas również dobre nawyki takie jak jedzenie dużej ilości warzyw i owoców, a także spożywanie regularnych posiłków. Takie efekty diety pudełkowej są uważane za bezcenne i pozostają w nas na długo po jej zakończeniu.

 Jakie są wady diety pudełkowej?

 Nie można ukryć faktu, że dieta pudełkowa kosztuje dość sporo, a jest to program przygotowany tylko dla jednej osoby. Korzystając z takiej diety nie wynosimy żadnych praktycznych umiejętności, jak na przykład gotowanie smacznych i zdrowych posiłków oraz właściwe ich bilansowanie. Czasami firmy oferujące takie programy dietetyczne popadają w monotonnie, przez co ich klientom serwowane są bardzo podobne posiłki. Minusem cateringu dietetycznego jest równie to, że nie możemy jeść tego, na co mamy ochotę, lecz to, co zostanie nam przygotowane.

ZDROWIE – to nie tylko dieta, ale też aktywność fizyczna. Szukasz sprzętu, odzieży do ćwiczeń?

Sprawdź w sklepie TRENUJESZ.PL

 

Dieta z dostawą do domu. Jak wybrać catering dietetyczny?
4.5 (90%) 2 votes