Jaki wybrać T-shirt do treningu?

Aktywność fizyczna to doskonały sposób na polepszenie kondycji i dodanie sobie energii. Jednak podczas wysiłku liczy się także właściwa odzież. Producenci ubrań sportowych oferują różnego rodzaju produkty, wśród których wyróżnić można bardzo praktyczne treningowe T-shirty. Co warto wiedzieć o tych elementach sportowej garderoby?

Wiele osób rozpoczynających regularne treningi rezygnuje z zakupu specjalnej odzieży sportowej. To duży błąd, bowiem uprawianie aktywności fizycznej w zwykłych ubraniach powoduje duży dyskomfort, a co za tym idzie może zniechęcić do dalszych ćwiczeń. Lepiej zdecydować się na zakup choćby najbardziej podstawowej koszulki sportowej, która pozwoli skórze oddychać i nie będzie przepuszczała chłodnego powietrza. W jaki T-shirt do treningu najlepiej się zaopatrzyć?

 

Cechy dobrego T-shirtu treningowego

Ubrania przeznaczone do treningu to dość specyficzna odzież. Musi wykazywać konkretne właściwości, aby spełniła swoje zadanie. W przypadku koszulek część osób nadal woli korzystać z tych bawełnianych, niż zakupić produkt przeznaczony do dużego wysiłku. Taki wybór może się okazać słuszny w przypadku rzadkich i nieregularnych treningów, natomiast osoby uprawiające sport systematycznie powinny zdecydować się na profesjonalny T-shirt treningowy. Jaki powinien być?

 

  • Termoaktywny – dzięki zastosowaniu materiałów termoaktywnych koszulki sportowe doskonale odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Nie widać więc na nich śladów potu. Zapewnia to duży komfort, nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. Ponadto koszulki termoaktywne można także używać podczas treningów na dworze, bowiem chronią ciało przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
  • Dopasowany – jedynie przylegające do ciała T-shirty spełnią swoje zadanie. Dzięki dopasowaniu nie tylko dobrze się prezentują, ale przede wszystkim gwarantują wysoką oddychalność ubrania. Warto więc zadbać o dobór odpowiedniego rozmiaru koszulki sportowej.
  • Wygodny – koszulka treningowa musi być z zasady wygodna, aby można było w niej bez problemu intensywnie ćwiczyć, bez obawy o otarcia czy podrażnienia skóry. Powinna bezwzględnie zapewniać swobodę ruchów, aby można było wykonywać wszelkie rodzaje aktywności fizycznej.

 

  • Wytrzymały – T-shirt powinien być wysokiej jakości, aby nie zniszczyć się po kilku treningach. Odzież sportowa jest też często prana, dlatego nie warto kupować produktów podrzędnych marek, aby tylko zaoszczędzić. W ostatecznym rozrachunku okaże się to kompletnie nieopłacalne.

 

T-shirt do treningu – materiał

Wiele firm produkujących odzież ma w swojej ofercie także ubrania sportowe. Jednak nie wszystkie z nich tak naprawdę nadają się do intensywnych ćwiczeń. Koszulka do treningu powinna być przede wszystkim wykonana z materiału oddychającego, aby odprowadzała pot i utrzymywała stałą temperaturę ciała. T-shirty sportowe mogą być wykonane z materiału gładkiego lub strukturalnego. Ten pierwszy nadaje im miękkości, jednak to materiał strukturalny lepiej spełni swoje zadanie, bowiem wysycha znacznie szybciej. Istnieją także koszulki łączące materiał gładki ze strukturalnym, który pojawia się przede wszystkim w miejscach bardziej narażonych na pocenie, np. pachy, plecy. Aby zniwelować nieprzyjemny zapach, do koszulek termoaktywnych dodaje się działające bakteriobójczo jony srebra.

 

Trening to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim liczy się jego poprawna realizacja, ale i regularność. Jeśli ktoś zamierza ćwiczyć systematycznie, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie ubranie. T-shirty do treningu to element sportowej garderoby, który każdy amator aktywności fizycznej powinien mieć w swojej szafie. Koszulki treningowe należy wybierać tak, aby były termoaktywne, dopasowane rozmiarowo, wygodne i wytrzymałe. Tylko takie produkty zapewnią wysoki komfort użytkowania. Lepiej wydać nieco więcej pieniędzy, aby mieć w swoim posiadaniu T-shirt do treningu, który szybko wysycha i gwarantuje utrzymanie stałej temperatury ciała.

Rate this post