Lodówka turystyczna – jaka najlepsza? jak wybrać?

Lodówka turystyczna to narzędzie niezwykle przydatne w trakcie dalszych podróży. Za jej pomocą możemy przewozić prowiant nawet przez setki kilometrów, bez obawy o zachowanie świeżości o smaku. Przenośna lodówka jest bardzo uniwersalna – posłuży nam podczas dłuższych wakacji, jak i krótkiego wypadu namiotowego.

Skorzysta z niej praktycznie każdy podróżnik, od rodzin z dziećmi, dla których w ten sposób można przewozić specjalnie zrobione posiłki, aż po studentów pragnących wydawać na podróże jak najmniej. Jednak jaki model będzie najlepszy? Przekonajmy się, sprawdzając to, co jest nam proponowane na rynku.

Lodówka turystyczna

Rodzaje lodówek – lodówka turystyczna na wkłady

Lodówki turystyczne są możliwe do kupienia w wielu odmianach, jednak najbardziej podstawowy wyznacznik dotyczy tego jak długo utrzymują ujemną temperaturę. Najbardziej podstawowe modele, to lodówki na wkłady chłodzące, które uprzednio należy umieścić na długi czas w zamrażalniku. Takie wkłady działają przez około 12 godzin. Ich działanie wynika z obecności różnych warstw sztucznych materiałów, w tym poliruetanu. Lodówka z wkładami okazuje się być zaskakująco lekka. To wyposażenie wręcz idealne na krótkie, weekendowe wypady.

Jeśli interesuje nas bardziej profesjonalny sprzęt warto spojrzeć na modele zasilane prądem. Można je podłączyć w samochodzie i stosować zarówno do schładzania jak i utrzymywania ciepła potraw. We wnętrzu takiej lodówki bez obaw umieszcza się nawet te produkty o krótkim terminie świeżości, takie jak masło czy wędlina. Należy pamiętać, by nie zostawiać lodówki podpiętej w czasie, gdy silnik nie jest włączony – może to bowiem doprowadzić do rozładowania się akumulatora. Gdy interesuje nas naprawdę poważne rozwiązanie to warto wybrać lodówkę na gaz. Chłodzi ona produkty, dzięki temu, że zawiera amoniak. Do tego modelu potrzebna jest butla z gazem o ciężarze np. dwóch kilogramów. Dzięki temu lodówka jest w stanie działać bez przerwy nawet ponad 200 godzin. Pełnić może także funkcję zamrażalnika. Lodówka gazowa musi mieć również dostęp do prądu, przy czym zużywa go ok. dwa razy więcej niż najmniej ekonomiczna lodówka na prąd.

Pojemność lodówki – ile dla przeciętnego turysty?

To bardzo istotna kwestia, która zależy od tego, ile jedzenia zazwyczaj przygotowujemy na podróż. Jeśli nasza rodzina jest duża, tzn. minimum 5 osób, a my jedziemy na dwutygodniowe wakacje, to lepiej pomyśleć o sprzęcie pakownym, który na dodatek utrzyma świeżość przez dłuższy czas. Natomiast wyruszając w podróż we dwójkę nie ma sensu kupować dużej lodówki elektrycznej – będzie to jedynie niepotrzebny koszt, a urządzenie zabierze miejsce w samochodzie. Podróżując w dwójkę lodówka z wkładami w zupełności nam wystarczy. W przypadku, gdy duża lodówka jest koniecznością, modele zasilane prądem oraz gazem wydają się najbardziej odpowiednie, ponieważ ich wymiary zaczynają się od 35-ciu litrów wzwyż. Najmniejszą lodówkę na wkłady znajdziemy już w rozmiarze dziesięciolitrowym.

1. Lodówka turystyczna Camry 45l Lodówka turystyczna - jaka najlepsza? jak wybrać? rodzaje Sprawdź!
2. Lodówka turystyczna Ravanson Lodówka turystyczna - jaka najlepsza? jak wybrać? rodzaje Sprawdź!
3. Lodówka turystyczna Hyundai Lodówka turystyczna - jaka najlepsza? jak wybrać? rodzaje Sprawdź!

Chłodzenie – co warto wiedzieć?

Każdy typ lodówki chłodzi w inny sposób, co skutkuje uzyskiwaniem różnych temperatur. Podstawowe modele z wkładami nie chłodzą, lecz raczej utrzymują pożywienie w tej temperaturze, w jakiej zostanie ono włożone. Z kolei lodówki elektryczne posiadają funkcję chłodzenia do nawet 20-stu stopni Celsjusza mniej, niż panuje w ich otoczeniu. To jednak dalej za mało, gdy wybieramy się w podróż do naprawdę ciepłych krajów. Wtedy najlepiej wziąć ze sobą lodówkę gazową, która odznacza się najlepszymi parametrami chłodzenia, a niekiedy występuje również jako model służący do zamrażania.

Wyposażenie, które zwiększa wygodę

Przy wyborze lodówki zwróćmy również uwagę na to, w jaki sposób jest ona wyposażona. Najbardziej wygodne są modele z uchwytami, które do tego posiadają funkcję regulacji temperatury oraz pokazują, jaka temperatura panuje we wnętrzu urządzenia. Dobre lodówki elektryczne i gazowe dodatkowo chronią pasażerów przed niespodziewaną awarią, a mianowicie przed rozładowaniem się akumulatora w samochodzie.

Lodówka turystyczna – jaka najlepsza? jak wybrać?
5 (100%) 3 vote[s]