Olej lniany stosowanie wewnętrzne – wpływ na organizm i dawkowanie oleju lnianego

Olej lniany jest szeroko znany ze swoich korzystnych właściwości na nasz organizm. Wszak to główny składnik diety budwigowej, która słynie ze swoich antyrakowych właściwości. Wszystko dzięki temu, że olej lniany wręcz obfituje w kwasy omega-3, które chronią nasze serce. W zasadzie są one składnikiem wszystkich naszych komórek – mówi się również o tym, że ten rodzaj kwasów tłuszczowych wpływa najbardziej pozytywnie na kondycję naszego zdrowia psychicznego.

Olej lniany stosowanie wewnętrzne – inne korzyści z regularnego stosowania oleju lnianego

Olej z nasion lnu jest przydatny w szczególnych przypadkach i kobietom i mężczyznom. Jest on dobry dla pań, które cierpią na nieregularne i bolesne miesiączki. Do tego znacznie łagodzi objawy menopauzy. Natomiast dla mężczyzn przydaje się on w momencie, gdy cierpią oni na przerost prostaty. Olej lniany wykazuje także działanie pomocnicze przy problemach trawiennych. Wzmacnia i reguluje bowiem stan błon śluzowych znajdujących się w całym układzie pokarmowym. Warto także zaznaczyć, że polepsza on ogólną wydolność organizmu, dlatego jest jednym z najzdrowszych olei, jakie mogą stosować sportowcy. Wewnętrzne stosowanie oleju lnianego wpływa na lepszą kondycję skóry i włosów.

Jak dawkować olej lniany?

Ze względu na jego dość niekorzystny smak warto jest spożywać olej lniany z dodatkiem np. sera białego lub stosować go do dressingów. Szacuje się, że dorosły człowiek może spożywać nawet 6 łyżek oleju lnianego dziennie. Jednak taka ilość nie jest zalecana u osób, które pilnują swojej wagi – w takim przypadku warto ograniczyć się do dwóch łyżek oleju. Pamiętajmy, że najlepiej spożywać ten nierafinowany, który zachowuje pełnię wartości odżywczych i składników korzystnych dla naszego zdrowia. Nie wolno nam go podgrzewać, gdyż wszystkie te cenne elementy zostaną utracone. Olej lniany szybko jełczeje, dlatego pamiętajmy, by spożywać go regularnie i przez ten czas trzymać olej w ciemnej butelce i z dala od promieni słonecznych.

SPORTOWY SPRZĘT, AKCESORIA ORAZ ODZIEŻ ZNAJDZIESZ W SKLEPIE: TRENUJESZ.PL

Olej lniany stosowanie wewnętrzne – wpływ na organizm i dawkowanie oleju lnianego
3 (60%) 2 vote[s]