Piknik – jak się przygotować, zorganizować? Sezon na piknik

Gdy pojawiają się pierwsze słoneczne dni zyskujemy chęci na jedzenie poza domem – najlepiej własnego prowiantu, starannie zapakowanego wcześniej do wielkiego wiklinowego kosza. Jednak dobry piknik, bo to właśnie o nim mowa, trzeba umieć zaplanować z głową, zwłaszcza gdy wybieramy się na wycieczkę całodniową. Co zabrać i jak się spakować na taką wyprawę?

piknik

Piknik – jak zorganizować? Co zabrać?

Chociaż typowe kosze piknikowe są bardzo romantyczne, to na dzisiejszym rynku znajdziemy zdecydowanie bardziej praktyczne rozwiązania. Jak chociażby torby termiczne, które pozwalają utrzymać wskazaną temperaturę pożywienia. Te z wkładami chłodzącymi polecane są do napojów, które mają pozostać zimne na dłużej. Natomiast torby, które mają ocieplać, powinny posiadać możliwość podłączenia ładowarki do gniazda w samochodzie. Do tego potrzebne nam jest drugie akcesorium w postaci koszyka do przeniesienia przekąsek. Oprócz tego – miękki koc i podstawy udanego biwakowania są opanowane.

Sezon piknikowy – niezbędne akcesoria

Na piknik nie powinno się brać pełnej zastawy – jedzenie musi być proste i do zjedzenia za pomocą palców lub samego widelca. Podstawą niech będzie chleb, który można rwać na kawałki lub bułki. Do tego odpowiednia wędlina, warzywa w słupki, a także kawałki różnych gatunków serów, jajka na twardo i owoce. To pożywienie można z powodzeniem schować do zwykłych plastikowych pojemników. Do warzyw warto wziąć domowy sos w słoiku, na przykład czosnkowy na bazie jogurtu lub musztardowy z dodatkiem miodu. Jeśli chodzi o akcesoria to najwygodniejsze są te wykonane z papieru – talerzyki oraz kubki. Do tego warto spakować komplet widelców i ostry nóż. Niezwykle przydatne są papierowe ręczniki oraz worki do zebrania śmieci. Pamiętajmy też o wzięciu ze sobą wody, którą oczyścimy brudne naczynia. Jeśli nie mamy ochoty kompletować pełnego zestawu piknikowego to zawsze możemy wybrać gotowy kosz piknikowy – istnieje wiele modeli różniących się od siebie rozmiarem i ilością posiadanych elementów.

 

Szukasz torb termicznych lub odpowiedniego koca? Zobacz ofertę sklepu trenujesz.pl

Piknik – jak się przygotować, zorganizować? Sezon na piknik
5 (100%) 2 votes