Jak schudnąć 5 kg? Jaka dieta odchudzająca? Ćwiczenia

Dla wielu odchudzających się osób ostatnie pięć kilogramów to prawdziwa mordęga. Od wymarzonej wagi dzieli nas już niewiele, a mimo to ciężko nam ją osiągnąć. Bywa też, że pomimo dalszego stosowania diety wskazówka w wadze nie chce drgnąć. Jak więc osiągnąć cel i zrzucić pięć kilogramów?

Jak schudnąć 5 kg – jak długo trwa odchudzanie?

W pierwszej fazie diety nasz organizm może spalić nawet kilogram w trzech pierwszych dniach, potem zaś zdrowym jest chudnięcie maksymalnie pół kilograma na tydzień. Jak więc widać, odchudzanie to proces stopniowy, który wymaga czasu i konsekwencji. Z tych obliczeń wynika, że dla zrzucenia pięciu kilogramów potrzeba nam około 9-10 tygodni. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość, odpowiednie plany żywieniowe, ćwiczenia i motywację. Pamiętając, że pierwszy krok jest początkiem najdalszej podróży, zawsze wierzmy w nasze możliwości.

schudnąć 5 kg

Jak jeść aby schudnąć – co wprowadzić, a co zmienić?

Żywienie to kluczowy element każdego programu odchudzającego. Diety odchudzające nie powinny jednak bazować tylko na liczeniu kalorii, lecz przede wszystkim skupiać się na odżywczości planowanych posiłków. Pamiętajmy o dużej ilości warzyw i owoców, szczególnie tych niskokalorycznych – truskawek, jagód, arbuzów i jabłek. Wyrzućmy z szafek przetworzone produkty, czyli wszystko co jest białe i zastąpmy to produktami nieprzetworzonymi z pełnego ziarna. Do tego skupmy się na niskotłuszczowym białku, które ma mało kalorii, za to bardzo dobrze syci. Nie bójmy się tłuszczów, lecz stosujemy tylko te zdrowe – nierafinowane, z awokado lub po prostu jedzmy dużo orzechów. Jedzmy powoli, nie objadajmy się i pijmy duże ilości wody z cytryną oraz zielonej herbaty.

Jak ćwiczyć aby schudnąć?

Ćwiczenia przyśpieszają spalanie kalorii, do tego polepszają wygląd skóry i dodają nam energii. Dla schudnięcia najlepsze będą ćwiczenia podnoszące tętno serca, a do tego wykonywane przez minimum 45 minut. Jest to czas potrzebny naszej wątrobie do spalenia zapasów glikogenu i przestawienia się na czerpanie energii z zapasów tłuszczowych. Przykładami treningów odchudzających jest fitness, aerobik, bieganie czy pływanie. Ćwiczmy przynajmniej trzy razy w tygodniu.

 

Jak schudnąć 5 kg? Jaka dieta odchudzająca? Ćwiczenia
5 (100%) 2 votes