Stanik sportowy dla dużego biustu – jak wybrać najlepszy?

Moda na siłownię wśród kobiet wciąż trwa. Jeśli dotyczy to również Ciebie, to powinnaś się do tego odpowiednio przygotować. Warto zatem pomyśleć o wygodnym sportowym stroju, a także o wygodnej bieliźnie. Konkretnie chodzi o wygodny sportowy stanik. Jeśli zmagasz się z dużym biustem, który przeszkadza Ci podczas ćwiczeń, to powinnaś dowiedzieć się jaki stanik sportowy dobrać, aby zmniejszyć ten dyskomfort do minimum. Narażone są na to szczególnie kobiety z dużym biustem, ale nie tylko.

Stanik sportowy dla dużego biustu – jaki powinien być?

Żeby dobrać stanik sportowy do Twojego biustu, należy zwrócić uwagę na kilka szczególnych punktów. Przede wszystkim biustonosz musi być idealnie dopasowany do Twojego biustu tak, aby ograniczyć niepotrzebne wstrząsy do minimum, na które narażony jest on podczas ćwiczeń fizycznych takich jak bieganie czy podskoki. Nikt bowiem nie odczuje tego bardziej niż kobieta z dużym biustem.

Stanik sportowy dla dużego biustu

Jak powinien być zbudowany?

Dobrze dobrany stanik zapobiegnie przede wszystkim rozciąganiu się skóry wokół biustu i klatki piersiowej. Jest to bardzo ważne, gdyż proces ten jest nieodwracalny. Podczas doboru sportowego biustonosza zwróć uwagę na to, aby posiadał on szerokie ramiączka, dzielone miseczki, a także był stworzony z materiału, który zapewni oddychanie Twoim piersiom.

Szerokie ramiączka powstrzymają Twoją skórę od niepotrzebnych i bolesnych otarć skórnych. Zwróć również uwagę na to, aby posiadał on ręcznie regulowane ramiączka, aby idealnie dopasować go do rozmiaru biustu. Najlepsze ramiączka są to tzw. krzyżaki, czyli takie, które krzyżują się na Twoich plecach. Oddzielne miseczki zapewnią niezbędną przestrzeń dla Twych piersi, a przewiewny i oddychający materiał ograniczy potliwość do minimum. Najlepszy materiał to mikrofibra z podszytą pochłaniającą wilgoć pianką.

Jak wybrać najlepszy stanik do dużego biustu?

Zasady dobierania rozmiaru sportowych biustonoszy są takie same jak te obowiązujące podczas dopasowywania zwykłej bielizny. Musisz zmierzyć obwód pod biustem oraz obwód piersi. W ten sposób dobrze dobrany sportowy stanik sprawi, że Twoja skóra wokół biustu nie będzie narażona na rozciąganie i Twoje piersi nie będą narażone na niepotrzebne wstrząsy. Dobrze dobrany sportowy stanik podniesie i usztywni Twoje piersi, co sprawi, że nie będziesz narażona również na bolesne bóle kręgosłupa.

Pamiętaj, że tylko dobrze dopasowany biustonosz odpowiednio przytrzyma twój biust. Niezależnie od tego, jaki rodzaj ćwiczeń będziesz wykonywać na siłowni, Twoje piersi będą bezpieczne. Nie pozwól, aby Twój duży biust był Twoim osobistym problemem i powodem do narzekań po powrocie z siłowni.

Szukasz odzieży sportowej lub sprzętu? Trenujesz.pl

Stanik sportowy dla dużego biustu – jak wybrać najlepszy?
5 (100%) 2 vote[s]