Strój kąpielowy dla kobiet w ciąży – jaki wybrać?

Pływanie w trakcie ciąży nie jest niebezpieczne, a wręcz polecane. Wykazano, że uprawianie lekkiej, lecz regularnej aktywności fizycznej, może ułatwić poród i skrócić jego trwanie o kilka godzin. Jeśli jest lato, a my nie chcemy spędzać go z brzuszkiem ciążowym schowanym pod warstwą ubrań, to warto wiedzieć, jak wybrać strój kąpielowy dla kobiety w ciąży?

Strój kąpielowy dla kobiet w ciąży – czym kierować się przy wyborze?

Pływanie w trakcie ciąży nie jest niebezpieczne, a wręcz polecane. Wykazano, że uprawianie lekkiej, lecz regularnej aktywności fizycznej, może ułatwić poród i skrócić jego trwanie o kilka godzin. Jeśli jest lato, a my nie chcemy spędzać go z brzuszkiem ciążowym schowanym pod warstwą ubrań, to warto wiedzieć, jak wybierać kostium kąpielowy dla ciężarnych.

strój kąpielowy dla kobiety w ciąży pływanie ciężarna

Jaki model stroju?

Kobiety w ciąży powinny wybierać stroje komfortowe i porządnie wykonane. W trakcie noszenia maluszka w brzuchu ciało znacznie się zmienia – przybywa dodatkowych kilogramów, a także pojawia się pewien dyskomfort związany na przykład z zatrzymywaniem wody w ciele. Dlatego lepiej wybierać kostiumy, które posiadają dodatkową ilość materiału na brzuchu, a także są wyposażone w dość grube ramiączka radzące sobie z utrzymaniem powiększającego się biustu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na plecach pojawiło się wycięcie.

Sprawdź!

Materiał i kolor

Odpowiedni strój dla kobiety ciężarnej powinien szybko schnąć i ograniczać rozwój bakterii. Musi być także przewiewny, by nie powodować odparzeń. Szukajmy także takich strojów, które są odporne na działanie chloru. Jeśli chodzi o kolor, to ciemne stroje nie przepuszczają promieni UV, lecz nagrzewają się na znacznie dłużej. Jasne stroje nie skupiają tak bardzo ciepła, lecz sprawiają, że brzuch wystawiony jest na ekspozycję promieni słonecznych. Rozwiązaniem może być dobre nasmarowanie brzucha kremem z filtrem

Strój kąpielowy dla kobiet w ciąży – jaki wybrać?
5 (100%) 2 votes