Torba podróżna – jaką wybrać?

Podróż bez odpowiedniej walizki, plecaka czy torby nie jest możliwa. Jednym z dobrych patentów na przechowanie dobytku jest klasyczna torba podróżna. Co warto wiedzieć o tego rodzaju wyposażeniu, aby zaopatrzyć się w praktyczny i wytrzymały model?

Torba podróżna to najbardziej tradycyjne przenośne opakowanie na bagaż. Różni się od walizki przede wszystkim materiałem, z którego jest wykonana. Aby wybrać dobrą torbę podróżną, trzeba wziąć pod uwagę, gdzie będzie użytkowana i jak często. Jeśli ktoś planuje krótki, jednorazowy wyjazd, nie musi od razu zaopatrywać się w najbardziej trwałe modele znanych marek. Wystarczy tańsza torba o niewielkim rozmiarze bez zbędnych dodatków. Jeśli jednak istnieje szansa na kolejne wyjazdy, także długie, lepiej wydać nieco więcej pieniędzy i kupić porządny model, który będzie służył latami. Co jeszcze warto wiedzieć o torbach podróżnych?

 

Cechy dobrej torby podróżnej

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób podróżuje, więc zakup torby podróżnej wydaje się być czymś naturalnym albo wręcz koniecznym. Niektórzy decydują się na korzystanie z twardych walizek z kółeczkami, inni wolą jednak tradycyjne torby, miękkie i umożliwiające bezproblemowe upchanie ubrań, kosmetyków, sprzętu elektronicznego i wielu innych przedmiotów w jednym miejscu. Jaka powinna być porządna torba podróżna?

 

  • Pojemna – im torba jest bardziej pojemna, tym lepiej. Nie warto jednak zaopatrywać się w torby bardzo duże, które po zapakowaniu mogą stać się ciężkie i nieporęczne. Najlepiej dostosować rozmiar torby do rodzaju wyjazdu. Na weekend przyda się mała torba, na dwutygodniową wyprawę lepiej zakupić większy model.
  • Wygodna – torbę czasami trzeba gdzieś przenieść samodzielnie. W związku z tym powinna posiadać wygodny pasek na ramię oraz miękki uchwyt jako alternatywę.
  • Uniwersalnatorba średnich rozmiarów to najlepszy wybór, bowiem sprawdzi się zarówno na krótsze, jak i nieco dłuższe wyjazdy. Dodatkowo będzie można jej używać np. do wypadów na trening, aby zabrać rzeczy do pracy czy w razie konieczności pójścia do szpitala.
  • Odporna na wilgoć – torby podróżne powinny być wykonane z wodoodpornych materiałów. Ponadto dobrze jest kupić model wyposażony w specjalne, krótkie nóżki po zewnętrznej stronie spodu, aby wilgoć nie dostała się do wnętrza torby w sytuacji postawienia jej na ziemi.
  • Elastyczna – miękkie torby podróżne mają tę przewagę nad walizkami twardymi, że można je upchnąć np. w bagażniku samochodu czy dopakować rzeczy, gdy zajdzie taka potrzeba. Im torba będzie więc bardziej elastyczna, tym więcej przedmiotów da się dołożyć do jej zawartości.
  • Lekka – im sama torba będzie lżejsza, tym lepiej dla jej właściciela. Jednak waga torby zawsze musi iść w parze z jej trwałością. Nie warto więc decydować się na szmaciane modele bez usztywnień tylko dlatego, że są lżejsze.

 

  • Wytrzymała – dobra torba podróżna to nie produkt na jeden sezon. Powinien być wykonany z takich tkanin, aby spokojnie móc z niej korzystać przez wiele lat. Oczywiście nic nie pobije odporności walizek twardych, jednak miękkie torby także mogą skutecznie chronić dobytek i być wielokrotnie użytkowane.

 

Torba podróżna – o czym pamiętać?

Kupując torbę podróżną, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim nie warto zaopatrywać się w modele kiepskiej jakości, byle tylko oszczędzić. W ostatecznym rozrachunku okaże się to nieopłacalne, bowiem co sezon trzeba będzie kupować nowy produkt. Przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na jakość zamków błyskawicznych, grubość materiału, usztywnienie dna czy obecność kieszeni zewnętrznych.

Miękka torba podróżna to doskonała alternatywa dla cięższych, twardych walizek z kółkami. Świetnie sprawdza się zwłaszcza podczas podróży samochodem czy pociągiem. Dobra torba podróżna powinna być pojemna, wytrzymała, uniwersalna, praktyczna i elastyczna. Pozwoli to na bezproblemowe zapakowanie do niej dobytku, bez obawy, że coś się nie zmieści. Osoba kupująca torbę podróżną nie może także zignorować takich ważnych elementów walizki jak pasek na ramię, uchwyt, zamki, kieszenie czy usztywnienie dna torby. To właśnie te drobne detale sprawiają, że torba podróżna jest taka, jaka powinna być – wygodna, stabilna i funkcjonalna.

Rate this post