Jakie urządzenia do ćwiczeń na mięśnie brzucha

Jeśli pracujesz nad wyrzeźbieniem mięśni brzucha, to dobrze wiesz jak bardzo jest to trudne. Potrzeba wiele godzin ćwiczeń, ale też dobrej diety i dużo samozaparcia, aby otrzymać satysfakcjonujący efekt.

Jaki sprzęt do ćwiczeń mięśni brzucha

Ławka do wzmacniania mięśni brzucha

Trening polega na wykonywaniu dynamicznych ruchów na równi  pochyłej. Przyrząd ma cztery stopnie regulacji – od najprostszego zakresu easy do extreme.  Ławka do ćwiczeń zaopatrzona jest w wyświetlacz, na którym pokazują się takie informacje, jak liczba spalonych kalorii, czas oraz ilość powtórzeń. Ławka treningowa jest solidna, wykonana ze stali oraz bardzo wygodna. Ma miękkie wałeczki z pianki i antypoślizgowe uchwyty. Można ją złożyć i łatwo przenieść w inne miejsce.

Abdo Gain

Bardzo wdzięczne urządzenie – lekkie i mobilne. Ćwiczenia na nim wykonywane są pozornie banalnie proste, a w rzeczywistości wymagają dużo wytrwałości. Na Abdo Gain należy usiąść wygodnie, ugiąć kolana i oprzeć stopy na podłodze. Następnie odchylać powoli klatkę piersiową do tyłu i napinać mięśnie brzucha. Plecy muszą być proste podczas ćwiczenia. W takiej pozycji musisz wytrwać ok. 20-30 sekund i powrócić do pozycji wyjściowej.

Kołyska do mięśni brzucha

Urządzenie to jest alternatywą do popularnych brzuszków. Oparcie kołyski składa się z miękkich rolek, które podczas treningu masują plecy. Oprócz wzmacniana mięśni brzucha na kołysce wysmuklisz całą sylwetkę i porządnie się zrelaksujesz. Podczas ćwiczeń wykonywanych na kołysce, kręgosłup jest odciążony.

Skośna ławka do ćwiczeń mięśni brzucha

Tradycyjna ławka do brzuszków wzmacniająca mięśnie brzucha, na której możesz trenować mocno i według własnej inwencji. Generalnie podstawowym ćwiczeniem wykonywamy na ławeczce, jest unoszenie klatki piersiowej przy zablokowanych nogach. Dzięki uniwersalności i wszechstronności dla wielu osób jest ona numerem jeden wśród przyrządów do ćwiczeń mięśni brzucha. Systematyczny trening pozwoli Ci odsłonić wymarzony „sześciopak”, czyli mięsień płaski brzucha.

Poręcz stacjonarna na brzuch

ćwiczenie na tym urządzeniu polega na unoszeniu do góry wyprostowanych nóg PRZY  podporze rąk na podłokietnikach. Poręcz jest mocna i stabilna, a uchwyty pokryte grubą i miękką pianką.

Wałek do ćwiczeń

Ab Wheel – Na tym sprzęcie możesz wykonywać dwa rodzaje ćwiczeń – lżejsze z przyklękiem i cięższe z wyprostowanymi nogami.  Mięśnie brzucha są angażowane podczas treningu na wałku w momencie przyciągania nóg w kierunku ciała.

Axer Abdomen

Axer Abdomen jest niczym innym, jak popularną kołyską, ale bez oparcia. Jego działanie jest jednak takie samo. Kręgosłup podczas ćwiczeń nie jest obciążony, dlatego to urządzenie jest szczególnie warte polecenia dla tych, którzy mają z nim problemy.

To tylko parę urządzeń używanych do trenowania mięśni brzucha. Przy wyborze trzeba się kierować swoimi predyspozycjami oraz celem, jaki chcesz osiągnąć. Czy bardziej zależy Ci na ćwiczeń  mięśni głębokich (wtedy używa się urządzeń statycznych) czy budowaniu muskulatury (do tego typu ćwiczeń potrzebne są urządzenia dynamiczne).

Jakie urządzenia do ćwiczeń na mięśnie brzucha
Rate this post