Jak używać bosu? Co to jest bosu? Efekty ćwiczeń na abs

Jesteście częstymi gośćmi na siłowni? Czy zastanawialiście się kiedyś czym jest BOSU? Jeśli nie to właśnie tutaj znajdziecie odpowiedź na to pytanie, a także dowiecie się jakie ćwiczenia jesteście w stanie za pomocą tego przyrządu wykonywać.

Co to jest bosu?

Bosu jest to nic innego jak połowa piłki służąca głównie do balansowania. Jest to niewielki przyrząd do gimnastyki, na którym możesz spokojnie ćwiczyć nie tylko na siłowni, ale także we własnych czterech kątach. BOSU składa się z gumowej kopuły, a także twardej podstawy. Obie strony mogą być wykorzystywane do różnego rodzaju ćwiczeń gimnastycznych. BOSU najczęściej wykorzystują trenerzy personalni do urozmaicenia ćwiczeń z indywidualnymi klientami.

Jak używać bosu? Co to jest bosu? Efekty ćwiczeń

Jak używać bosu?

W wielu siłowniach czy w klubach fitness pojawiają się już oferty z grupowymi treningami, gdzie zamiast klasycznych stepów na podłodze ułożone są właśnie BOSU. Są to najczęściej zajęcia, w których wykorzystywana jest muzyka. Takie treningi przeznaczone są głównie dla kobiet, ale mężczyźni też mogą spróbować tego treningu. Poprawi on ich koordynację ruchową. BOSU można także wykorzystywać jako pomoc w ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Jakie efekty dają ćwiczenia na bosu?

Jakie zatem ćwiczenia można wykonywać i jakie partie mięśniowe można wzmacniać za pomocą tego przyrządu? Wykonując ćwiczenia z pomocą BOSU, poprawisz swoją koordynację i zmysł równowagi. Wiele ćwiczeń bowiem wykonywanych za pomocą tego przyrządu jest oparty na tych dwóch zmysłach, ale nie tylko. Ułatwia on spalanie tkanki tłuszczowej oraz pomaga w wyrobieniu i ukształtowaniu wymarzonej sylwetki. Dzięki BOSU wykonasz w pełni trening siłowy wzmacniając mięśnie nóg, ramion oraz kręgosłupa. Jakie zatem ćwiczenia możesz wykonywać za pomocą BOSU:

  • Przysiady – wzmacniając mięśnie pośladkowe, mięśnie uda
  • Wypady na boki – wzmacniając mięśnie pośladkowe, mięśnie uda
  • Pompki – wzmacniając mięśnie klatki piersiowej, triceps, mięśnie brzucha
  • Rozpiętki w leżeniu – wzmacniając mięśnie klatki piersiowej, triceps
  • Mostek – wzmacniając mięśnie skośne brzucha

To tylko kilka ćwiczeń, które jesteś w stanie wykonać za pomocą tego nowoczesnego przyrządu. Możesz je dowolnie modyfikować, jednak jeśli chcesz mieć pewność, że wykonujesz je poprawnie skonsultuj się z trenerem personalnych w Twojej siłowni. Używając także dodatkowych przyrządów takich jak hantle czy taśmy gimnastyczne możesz dodatkowo urozmaicić swój trening. Dzięki BOSU możesz także przygotować się do uprawiania wielu dyscyplin takich jak jazda na nartach bądź na snowboardzie.

 

SZUKASZ SPRZĘTU SPORTOWEGO? SPRAWDŹ : TRENUJESZ.PL

Jak używać bosu? Co to jest bosu? Efekty ćwiczeń na abs
5 (100%) 2 votes