Jakie getry do ćwiczeń ? Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie leginsy do biegania

Osoby, które uprawiają sport, wiedzą jak ważnym elementem w ubiorze są odpowiednie getry lub spodnie do biegania. Warto wybrać takie, które mają materiał posiadający właściwości oddychające i taki, który odprowadza pot ze skóry. Jest to bardzo ważne, by zapewnić sobie komfort podczas treningu.Bardzo ważna jest wygoda oraz, aby były one funkcjonalne. O tym, czy to będą spodnie czy getry powinniśmy zdecydować sami.

Każda osoba, która zaczyna swoją przygodę ze sportem, na przykład z bieganiem, zadaje sobie pytanie, co wybrać, czy odpowiedniejsze będą spodnie do biegania czy może legginsy? Warto sobie dobrze odpowiedzieć na to pytanie. Legginsy zapewniają większą wygodę, gdyż nie ograniczają swobody ruchu. Są dopasowane do ciała, przylegają i nie powodują otarć. Są bardzo funkcjonalne, gdyż nogawki są tuż przy kostce, więc nigdzie nie zahaczają ani nie krępują ruchów. Dodatkowo, podczas deszczu, gdy materiał legginsów ulegnie zmoknięciu nie przeszkadza to w dalszym ich użytkowaniu. Są bardzo wygodne latem, ale są też modele, które również świetnie się nadają na zimniejsze dni ( np. zimą) i zapewniają ciepło. Istnieją legginsy, które posiadają takie funkcje, które wywierają bardzo zróżnicowany nacisk na różnego rodzaju mięśnie. Istnieją również modele, które są wykonane z takiego materiału, który neutralizuje zapach potu. Zimą można na legginsy założyć na przykład spodnie, co wspomoże jeszcze bardziej utrzymanie ciepła. A jest to możliwe, gdyż legginsy są bardzo dopasowane do ciała, więc nie stanowi problemu, by założyć na nie dodatkowe nakrycie.

Spodnie do biegania są bardziej luźne, nie przylegają do ciała, można je wykorzystać zarówno do biegania jak i na spacer czy też „po domu”. Są jednak mniej wygodniejsze od legginsów, gdyż mogą trochę krępować sprawność ruchową oraz jest większe ryzyko na obtarcia. Mogą być odpowiednie dla osób, które nie lubią mieć na sobie zbyt obcisłych ubrań, bądź chcą ukryć swoją wagę. Podczas deszczu nogawki mogą się lekko zdeformować, co spowoduje, że może zostać lekko ograniczona swoboda biegania.

Poniżej przygotowane dla Was zestawienie obu produktów:

WYBÓR : LEGINSY 

 ZALETY WADY
·   Komfort użytkowania ·   Mogą być krępujące, szczególnie dla mężczyzn
·   Materiał dopasowujący się  
·  Nie powodują otarć  
·  Materiał nie odkształca się po zmoknięciu  
·  Duża swoboda ruchów  

WYBÓR : SPODNIE

ZALETY WADY
·   Są uniwersalne ·  Mniej wygodne od legginsów
·   Odpowiednie dla osób, które nie lubią dopasowanego kroju ·  Mogą powodować obtarcia
  ·  Gdy zmokną nogawki, utrudniają sprawność ruchową

 Getry piłkarskie – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli uprawiamy taki sport, jak piłka nożna niezwykle ważne są getry piłkarskie. A dlaczego są one tak istotne? Odpowiednio dobrane dają niezwykły komfort gry, co jest bardzo ważne. Chronią stopy przed otarciami, materiał, z którego są wykonane zapewnia prawidłową wentylację, a także co ważne odciągają wilgoć od skóry. Istotne jest również, aby były ona antybakteryjne, chroniły łydkę przed otarciami. Getry piłkarskie idealnie dopasowują się do nogi, dzięki czemu dają komfort podczas treningu czy gry.

Więcej sportowych artykułów i inspiracji w sklepie trenujesz.pl

Jakie getry do ćwiczeń ? Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie leginsy do biegania
5 (100%) 4 vote[s]