sportzilla.pl

Strona poświęcona tematyce sportu i zdrowia

Sport

Jaka musi być piłka do tenisa stołowego?

Jaka musi być piłka do tenisa stołowego?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się sport tenis. Piłka do tenisa stołowego jest lekka i mała, dlatego porusza się z bardzo dużą prędkością. Tak naprawdę wszyscy są dopuszczeni do rozgrywek w tenisa stołowego. Nie ulega wątpliwości, że bardzo proste są zasady gry, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić.

Zasady gry w tenisa stołowego

W dużym skrócie, rozgrywka polega na odbijaniu piłki w taki sposób, żeby nie dać rywalowi zdobyć punktu. Jednocześnie trzeba uderzać piłeczkę tak, żeby przeciwnik nie dał rady jej obronić. Przeciwnik zdobywa punkt, jeśli popełnimy błąd. Do gry potrzebne są rakiety, piłeczka oraz specjalnie zaprojektowany stół. Jeśli nie masz profesjonalnego stołu to nie martw się na zapas, ponieważ stół może być również prowizoryczny. Tenis stołowoy zasady można poznać bardzo szybko. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jedną z najpopularniejszych gier na świecie jest tenis stołowy, który powszechnie jest nazywany ping pongiem. Z pozoru gra nie wydaje się ciężka, jednak wymaga dobrej kondycji, refleksu oraz maksymalnego skupienia. Osoby, które nie miały do tej pory styczności z tenisem stołowym mogą błędnie myśleć, że jest to proste. Można śmiało powiedzieć, że prawdziwa gra w ping ponga nie ma z lenistwem nic wspólnego. W trakcie meczu mogą rywalizować ze sobą dwie osoby lub dwie drużyny, które składają się z dwóch osób. Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od rodzaju rozgrywek.

Podstawy rozgrywki

Między zawodnikami jest stół, który jest podstawą całej rozgrywki. Zadaniem gracza jest przebijanie piłki w taki sposób, żeby odbiła się na polu rywala, a do tego nie została przez niego odbita. Oczywiście przeciwnik może spróbować odegrać piłkę, ale wtedy musimy ją zablokować. Punkty zdobywamy właśnie w takich sytuacjach. W tenisa stołowego gra się przy użyciu specjalnej rakietki do ping ponga. Potrzebne jest także stół o konkretnych wymiarach oraz kształcie. Stół do ping ponga musi mieć następujące wymiary: 1,53 metra szerokości oraz 2,74 metra długości. Siatka, zawieszona na wysokości 15,25 cm musi znajdować się na samym środku. Jak najbliżej blatu stołu powinien znajdować się dół siatki, a całość musi być przymocowana odpowiednimi zaciskami. Warto dodać, że białymi liniami muszą być zaznaczone krawędzie stołu. Piłka jest biała, matowa lub pomarańczowa. Trafnie wskazuje się, że dowolny kształt i masę mogą mieć rakiety. Deska musi być sztywna i pokryta okładziną z jednej strony. Warto zakupić sprzęt do gry dobrej jakości, żeby służył nam przez długi czas. Tenis stołowy to bardzo dynamiczny i wymagający sport.

Udostępnij