Tutaj jesteś

Tenis w Polsce – kogo warto znać?

14 marca 2024 Sport Tenis w Polsce


Tenis to dyscyplina sportu, która jest dość popularna w Polsce. Zmagania naszych tenisistów chętnie śledzimy nie tylko na kortach w kraju, ale również poza jego granicami. Część miłośników tej dyscypliny za swoimi ulubionymi sportowcami jeździ w nawet najdalsze zakątki świata. Wiele osób jednak tenis ogląda głównie za pośrednictwem transmisji telewizyjnych oraz internetowych. Na przestrzeni lat dyscyplina ta zyskała nie tylko wielu kibiców, ale również nowych zawodników, którzy mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Jakich tenisistów warto znać? Podpowiadamy.

Iga Świątek

Obecnie już nie tylko zagorzali miłośnicy tenisa doskonale wiedzą, kim jest Iga Świątek, ale również osoby, które nie są zainteresowane tą dyscypliną sportu. Sukcesy tej polskiej tenisistki sprawiają, że bez wątpienia można zakwalifikować ją jako jedną z najlepszych w historii. Jako pierwsza Polka uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu WTA, będąc jednocześnie najlepszą tenisistką na świecie. Stając na najwyższej pozycji w tym rankingu, wyprzedziła tym samym inną polską tenisistkę, która również może pochwalić się wieloma sukcesami i światowej sławy karierą, czyli Agnieszkę Radwańską. Ta zawodniczka jednak już zakończyła swoją profesjonalną karierę. Mimo to jednak jej nazwisko wciąż jest znane na całym świecie. Świątek ma na swoim koncie wiele różnych sukcesów, również w ważnych turniejach rangi WTA. Jej zmagania na bieżąco możemy obserwować podczas różnych zawodów, a nawet typować wynik takich meczów na przykład na: https://blog.etoto.pl/typy-bukmacherskie/.

Hubert Hurkacz

Wśród aktywnych obecnie polskich tenisistów na uwagę zasługuje również Hubert Hurkacz. Ten zawodnik może pochwalić się wieloma sukcesami, takimi jak zwycięstwo w prestiżowym ATP 1000 Miami Open czy udziałem półfinałach Wimbledonu, do których awans wywalczył pokonując Rogera Federera. Obecnie uważany jest on za jednego z najlepszych polskich tenisistów i najbardziej utalentowanych zawodników na świecie. Najwyższa pozycja, jaką osiągną w listach ATP w singlu to miejsce 8.

Jakich polskich tenisistów warto znać?

Tworząc zestawienie polskich tenisistów, których warto znać, nie możemy zapomnieć również o zawodnikach, którzy już zakończyli swoją karierę, jednak przez długi czas ich nazwiska były znane w wielu zakątkach świata i mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Do takiego grona bez wątpienia należy Agnieszka Radwańska, która u szczytu swojej kariery uplasowała się na drugim miejscu rankingu WTA. Obecnie wciąż jest jedną z najpopularniejszych polskich tenisistek. W swojej karierze wygrała 20 turniejów rangi WTA, była w finale Wimbledonu 2021, a także półfinałach Australian Open 2014 i 2016. 

Wymieniając najlepszych polskich tenisistów w historii, nie sposób zapomnieć o Wojciechu Fibaku. To on w drugiej połowie XX wieku był najlepszym polskim tenisistą, a także jednym z najlepszych na świecie. Ma on na swoim koncie wiele sukcesów, które odnosił zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w Polsce. Na swoim koncie ma między innymi zwycięstwo w Australian Open w 1978 roku. Wśród polskich tenisistów, o których nie powinniśmy zapominać, wymienia się Jadwigę Jędrzejewską, która w 1937 roku została finalistką Wimbledonu czy Łukasza Kubota. Nie powinniśmy zapomnieć również o Jerzym Janowiczu, który zagrał między innymi w półfinale Wimbledonu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja sportzilla.pl

Nasi redaktorzy to zespół ekspertów w dziedzinie zdrowego trybu życia, fitnessu i odżywiania, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym solidne wykształcenie oraz praktyczne doświadczenie w dziedzinie fitnessu, dietetyki lub zdrowego stylu życia. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu wartościowych informacji, praktycznych porad i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom osiągnąć zdrową sylwetkę i poprawić jakość swojego życia. Jesteśmy tutaj, aby doradzać i motywować naszych czytelników w ich drodze do lepszej kondycji fizycznej i zdrowego stylu życia. Nasi redaktorzy na blogu to zespół ekspertów w dziedzinie zdrowego trybu życia, fitnessu i odżywiania, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym solidne wykształcenie oraz praktyczne doświadczenie w dziedzinie fitnessu, dietetyki lub zdrowego stylu życia. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu wartościowych informacji, praktycznych porad i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom osiągnąć zdrową sylwetkę i poprawić jakość swojego życia. Jesteśmy tutaj, aby doradzać i motywować naszych czytelników w ich drodze do lepszej kondycji fizycznej i zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?